Suchý zip – skvělý pomocník na výlety
Chystáte-li se na delší pobyt v přírodě, může se vám hodit docela obyčejný suchý zip.
Manžety u bundy – některé větrovky a bundy mají volné rukávy, což může ve větrném, chladném či deštivém počasí snižovat „uživatelský komfort“. A stačí jen proužek suchého zipu našitý na konce manžet rukávů, které si stáhnete přesně podle potřeby, a nebude vám pronikat studený a vlhký vzduch skrze rukávy až k tělu.
Zapínání sportovních kalhot – pobyt v přírodě může vylepšit kdejaká maličkost, anebo kdejaká maličkost může naopak pobyt pěkně znepříjemnit. Kupříkladu kalhoty se zapínáním na pásek nebo tkaničku. Tkanička se může při pohybu v terénu rozvázat a pásek na dírky není natolik flexibilní, aby vám stáhl v pase kalhoty tak, jak potřebujete. Existují i pásky se sponou, ale ta navíc může venku překážet. Zapínání v pase na široký pruh suchého zipu je mnohem flexibilnější a pohodlnější.
Přichycení mapy – cykloturistice se věnuje mnoho lidí v Česku a řada z nich se v současné době spoléhá na lokalizaci polohy GPS z mobilních telefonů či tabletů. Lidé zkušení vám ovšem mohou doporučit brát s sebou na výlety i mapu skládací – papírovou. Když vám selže nebo se vybije mobil v nevhodnou chvíli, ztratíte orientaci a můžete v terénu lehce zabloudit. Papírovou mapku i s mobilem snadno složíte do ušité kapsy s průhlednou fólií, kterou jednoduše přichytíte na přední brašnu na řídítkách pásky suchého zipu.
Balení sportovních potřeb – s batohem na cestách můžete nosit různé pomůcky a sportovní potřeby přichycené na jeho vnější straně, jako jsou badmintonové pálky, karimatky, deky, pláštěnky či bundy. Mnohem lepší řešení, než spoléhat na gumové či pevné textilní provázky, je právě suchý zip. Vystačíte tu s několika dlouhými stahovacími pásky, s nimiž přichytíte k batohu mnoho věcí, a hlavně je důkladně zafixujete proti pohybu a vypadnutí.